Новини - цікаво для всіх

Новини

Атестація -2023
   21.03 2023 року в Їжівському ліцеї відбулось підсумкове засідання атестаційної комісії
І рівня.
 Атестацію пройшли 8 педагогічних працівників ліцею.







Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання та підготовки до воєнно-патріотичної гри "Джура" (Сокіл) було проведено серед учнів 9-11 класів та вчителів Їжівського ліцею протягом тижня (13.03. по 17.03.2023) тренування з збірки та розбірки Автомата (АК) та стрільб з пневмонічної гвінтовки







Шановні колеги! учні! Організовуємо акцію милосердя на підтримку ЗСУ та осіб постраждалих від війни серед вчителів, учнів та всіх бажаючих з 28.02.-14.03.2023 р.



10 березня вся країна відзначає надзвичайно важливу дату - ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

Сьогодні, на першому уроці після хвилини мовчання, учні Їжівському  ліцею разом із вчителями - предметниками долучились до всеукраїнського челенжу "Гімн України - символ державної величі".

Слова, що несуть в собі силу та мужність.

Ноти, які вселяють в серця віру та витримку.

Мотив, що трактує незламність духу українського народу!

Все це - гімн нашої держави!

У теперішній час слова гімну є як ніколи актуальними й пророчими, адже й справді: "ДУШУ Й ТІЛО МИ ПОЛОЖИМ ЗА НАШУ СВОБОДУ, І ПОКАЖЕМ ЩО МИ БРАТТЯ, КОЗАЦЬОГО РОДУ."




# Шевченківський тиждень в Їжівському ліцеї
Щороку приходить до нас весна, а з нею – Шевченківські дні. 9 березня виповнилося 209 років з дня народження геніального поета та художника – Тараса Григоровича Шевченка. Літературна спадщина письменника – це вогонь правди, вогонь справедливості, який вічно палатиме в наших серцях. На жаль, вже другий рік поспіль ми вшановуємо пам'ять поета в умовах війни. Як ніколи творчість Кобзаря – його патріотичні заклики нащадкам та національні пророцтва є актуальними. 
     Сьогодні, 10 березня, у Їжівському  ліцеї відбувався виховний захід, присвячений постаті великого Кобзаря. Учні декламували найвідоміші твори поета, серед яких «Садок вишневий коло хати», «Катерина», «Лілея», «Тече вода з-під явора», виконували пісні на поезії Тараса Шевченка, зокрема «Думи мої», «Тополя», «Реве та стогне Дніпр широкий» та інші. Навіть найменші дітки – наші початківці – цікавляться творами Шевченка, усвідомлюють їхню важливість, тому з великим задоволенням вирішили теж приєднатися до декламування поезій. Завершився захід виконанням гімну та патріотичним закликом «Слава Україні».
     На уроках української літератури учні брали активну участь у різноманітних вікторинах, конкурсах, складали меми, суголосні творчості поета. Зокрема пригадували основні відомості з життєвого та творчого шляху письменника, по-новому їх осмислювали та відкривали для себе нові грані талановитого Кобзаря. Наші учні шанують, поважають та неабияк розуміють цінність Шевченкового слова, тому як достойні виконавці його заповіту завжди пам'ятатимуть про його заклик: «Борітеся»! Боротися і бути впевненими у перемозі, бути волелюбними та любити свою Батьківщину – наша основна мета як нащадків Тараса Шевченка.


















07 березня в Їжівському ліцеї проводились фахівцями ВЗНС Чернівецького РУ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області уроки з мінної безпеки для учнів 6-7 класів та профорієнтаційна робота з переваги навчання і працевлаштування в ДСНС для учнів 9-11 класів. Подяку висловлюємо Ользі Руснак та Олександеру Дудику















8 березня - це зовсім не жіноче свято, а день, коли кожна жінка виступає уособленням сили, відваги та справедливості.

Цей день присвячений правами жінок їхній рівності та непохитності.

Так, учні Їжівського ліцею, сьогодні на виховних годинах говорили про права жінок та їхню силу й витримку в нелегких обставинах життя.

Цікавим та незвичним доповненням сьогоднішнього дня став батл між учнями 10-го та 11-го класу, де діти змогли показати себе та оцінити свої можливості у командній роботі.

Дівчата, ви - наша найпрекрасніша частина людства, справжній приклад для наслідування, прояв сміливості та нескореності.

Пишаємось вашою відвагою та цінними вкладом у наше майбутнє!







Ласкаво просимо до дружньої родини Їжівського ліцею !

 У Їжівському  ліцеї з 03 квітня 2023 р. розпочинається прийом документів та заяв для зарахування дітей до 1-х класів на 2023/2024 н.р. Прийом документів та заяв батьків (осіб, які їх замінюють) здійснюватиметься дирекцією ліцею. Документи не Завершується процес приймання документів 31 травня 2023 р. 

Надаємо перелік документів, які є підтвердженням про місце проживання дитини (перейдіть за посиланням https://oplatforma.com.ua/files/articles/2636/Dokumenty_1kl_MON_2019_Pedrada.pdf )

Нагадуємо, що серед обов"язкових документів для зарахування дитини, - є МЕДИЧНІ довідки. Тому, шановні батьки, не відкладайте на потім, а вже зараз зателефонуйте до сімейного лікаря та розпочніть обстеження, необхідні для зарахування дитини.










Щоб гратись і бути щасливою, дитині цілком достатньо нашої любові  і готовності робити щось разом із нею (Лорена Паджалунга).

У Їжівському ліцеї у період з 3 лютого по 2 березня  проводились заняття з психосоціальної підтримки для учнів 1-4 класів. На сьогоднішньому, завершальному занятті, діти 1-2 класів засвоювати таку тему, як "повага"/ "вавилонська вежа" та грали у відповідні ігри, а учні 3-4 класів працювали над власною "діаграмою почуттів".
Учні з азартом долучались до ігор, розваг, майстер класів.
Це був цікавий та надзвичайно корисний час для них.
Дякуємо, Save the Children in Ukraine, за позитивні емоції,  турботу та щасливі обличчя наших діток.
Ви змогли знайти підхід до кожного учня та подарували їм відчуття  безпеки та гармонії.





07 березня в Їжівському ліцеї проводились фахівцями ВЗНС Чернівецького РУ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області уроки з мінної безпеки для учнів 6-7 класів та профорієнтаційна робота з переваги навчання і працевлаштування в ДСНС для учнів 9-11 класів. Подяку висловлюємо Ользі Руснак та Олександеру Дудику



Cu ocazia zilei de 1 Martie vă dorim să aveți zile cu soare și senin în suflet! O primăvară cu sănătate, bucurii și împliniri!





https://www.facebook.com/100026120377709/posts/pfbid02essPiN5mypJt3ScdFjQWF3rfw3uLXZvgcoFjFa2kxc9CfTVJL7xw2awrXRa7i4kRl/?sfnsn=mo

Semnificația mărțișorului a rămas aceeași de-a lungul timpului: este un simbol al primăverii, al revenirii la viață. El ne aduce optimism și credința într-un nou început. Mărțișorul este un mic obiect de podoabă, legat de un șnur împletit dintr-un fir alb și unul roșu, prezent în tradiția românilor și a unor populații învecinate. Femeile și fetele primesc mărțișoare și le poartă pe durata lunii martie, ca semn al sosirii primăverii.


24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Р.Ф. в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку   Р.Ф. розпочала проти України 9 років тому.

24 лютого змінило мирне життя кожного з нас. Вже рік, як триває повномасштабна війна, як наші захисники кров'ю  та потом захищають Україну та наше життя на рідній землі. 

Учні ліцею доєдналися до єдиного уроку пам’яті “Лютий, який і не минав, та рік одним днем: як війна змінила українців та світ”. Діти висловлювали свої думки, чому цей рік називають роком “Незламності”, переглянули відео-звернення президента України та відео боїв за нашу неньку Україну. Підсумком уроку були слова вдячності всім воїнам , які героїчно борються за наше мирне життя та всім загиблим героям України.

Також, представники учнівського самоврядування Їжівському ліцею підготували відеоролик про найстрашніший день в історії нашої України. 
ПАМ'ЯТАЙМО, що яким би важким не було життя, добро переможе зло!
Робимо добрі справи, допомагаємо один одному, наближаючи час перемоги!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!


Розпочався тиждень математики 

з 20.02.- 24.02.




З метою популяризації історії про видатних постатей Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності, активістів, борців за незалежність України у XX столітті Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) ініціює  Їжівський ліцей долучився до проведення інформаційної кампанії «Ангели небесного легіону»

Щороку 20 лютого в нашій державі вшановують подвиг Героїв Небесної Сотні. Це увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. 
НЕБЕСНА СОТНЯ - так назвали Героїв Революції Гідності в Україні зими 2013-2014 років, котрі віддали свої життя заради кращого майбутнього для рідної країни.
У Їжівського  ліцеї було організовано та проведено тематичні заходи : виховні години, виготовлення ангелів, тиха акція "Ангели пам'яті". Між деревами закладу кожен ліцеїст повісив ангела пам'яті, що нагадує нам про події тих часів. У бібліотеці проведено виставку підручників та інформаційних матеріалів.
Ми віримо, що герої Небесної Сотні перетворилися на ангелів і поки ми будемо про них згадувати та говорити, доти вони житимуть у нашій пам'яті.
ПАМЯТАЄМО! 








Конкурс "Читач 2022"                       
Бібліотекар Їжівського ліцею  зацікавив учнів чарівним світом книги; навчила працювати та спілкуватися з книгою;  розвивати  інтерес до читання,  навчити усвідомлювати велике  значення книги; виховувати бережливого ставлення до книги; засвоїти  правила користування книгою; подарувати дітям радість від свята

"Ми всі повинні книжку дуже цікувати
Ту, що взяли в бібліотеці .
І що купила мати.
Не рвати , не писати
І до бібліотеки  вчасно 
Всі книги повертати."





19 лютого  День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який  має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.

Малий Державний герб – один із державних символів України нарівні з Конституцією, прапором і гімном. Зображення герба розміщується на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.

Вітаємо українців із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!



17 лютого   учні Їжівського ліцею взяли участь в змаганнях  з волейболу серед дівчат 7-9-х класів, серед команд ЗЗСО Чудейської територіальної громади .(В рамках Гімназіади серед ЗЗСО Чудейської ТГ в 2022-2023 н.р.).
Результати :
І-місце Іжівський ліцей ;
ІІ-місце Чудейський ліцей #1;
ІІІ-місце Чудейський ліцей #2 .


Вітаємо  наших дівчат!!!!!

І-місце Іжівський ліцей ;





В ЄДНОСТІ НАША СИЛА! День єднання у Їжівському ліцеї

 Сьогодні Україна вдруге відзначає День єднання . 

Проте цьогоріч цей день особливий, адже за минулий рік ми дізналися, наскільки можемо бути єдині. Ми впевнились, що Україна – це один народ, одна сила й одне серце на усіх.  Саме у  цей день по всіх куточках України вивішують синьо-жовті національні прапори та о 10.00 год. відбувається всеукраїнське виконання Державного Гімну України.  

У Коровійському ліцеї в цей день прошли уроки єдності під гаслом "Єдність незламного народу", у 10:00 год. вся ліцейна родина долучилась до виконання ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ, а учні 5-11 класів взяли участь у челенжі " В єдності наша сила".

Ми сильні у єднанні, ми пишаємося своєю нацією та хочемо жити у мирі.
Ми боремося і будемо боротися за свободу та щасливе майбутнє!
  Слава Україні і її Захисникам!





День Святого Валентина – давнє свято зі своїми традиціями. Одне з головних правил – робити дорогим людям подарунки – так звані «валентинки», вони обов’язково повинні мати форму серця. У наш час День святого Валентина – це не тільки день закоханих. Також на це свято прийнято висловлювати свої почуття любові і прихильності друзям, родичам, коханим.

В цей день під час виховних годин  з учнями були проведені конкурси, діти обмінювались підготовленими валентинками з друзями, виготовляли валентинки для своїх найрідніших та дорогих серцю людей.

І справді, так хочеться, щоб усі люди на Землі жили в мирі, добрі та любові. Але більше всього хочеться щастя для нашої країни. Бо немає нічого світлішого і чистішого ніж любов до своєї Батьківщини.




22 січня День Соборності України



Це свято щорічно відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.

24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. 

Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України.

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

У тексті Акту Злуки утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Однак тоді об’єднання України відбулось суто символічно: вже через кілька тижнів після проголошення Акту злуки, більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина – Закарпаття.

Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час – автономній республіці Чехо-Словаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація місцевого населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.





https://www.facebook.com/reel/840173820406738?sfnsn=mo&s=F5x8gs&fs=e&ref=share



Новий рік – це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Всі учні з нетерпінням чекають цього дня, коли до них завітає чарівна новорічна казка з Дідом Морозом, подарунками та, звичайно ж, веселими хороводами. 

22 по 30 грудня в Їжівський гімназії відбулися новорічні свята для учнів 1- 11 класів. Діти отримали масу задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили спритність. Сподіваємось, що святковий настрій залишиться у всіх надовго!

З Днем Святого Миколая!

День святого Миколая – священне свято, день, коли варто забути про всі невдачі й неприємності та згадати про те, що дива трапляються всюди і постійно. Будьте щасливі, зі святом!



7 грудня - Всесвітній день української хустки
Українська хустка – це не лише елемент одягу жінки, але й важлива сімейна реліквія, яку передавали з покоління в покоління, символ жіночності та вірності.
Тому, Всесвітній день української хустки - це не просто ще одне свято в календарі, а важливий внесок у збереження та популяризацію нашого національного надбання.
Задля розширення знань учнів про дане свято у Їжівському  ліцеї було проведено різні заходи. 
Кожен бачаючий зміг долучитись до челенджу "Зроби фото з хусткою", класні керівники провели години спілкування "Українська хустка - найтепліша", та майстер-класи "Способи пов'язування хустки".
Шануємо та поважаємо українські традиції! Щасливі, що є частиною великої історії!



Щорічно, 6 грудня відзначають день Збройних сил України, свято яке асоціюється в кожного з нас з мужністю та відвагою. 
Так, цьогоріч, це свято по особливому величне та трепетне, адже кожен з нас відчуває його важливість.
Учні Їжівського  ліцею разом із класними керівниками сьогодні  по особливому підійшли до відзначення цієї дати. Кожен із здобувачів освіти висловив слова подяки нашим військовослужбовцям, нашим захисникам, надії та опорі, писали тематичні листи, розгадували ребуси та класні квести.
 Молимось за кожного, віримо в них та дякуємо за їхню витримку та сміливість.
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!






        3 Грудня

Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Ініціатором проведення цього символічного дня стала ООН, яка в 1992 році запропонувала заснувати такий день на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році.

Ця подія має на меті сприяти кращому розумінню проблем, з якими стикаються інваліди, реалізації їх прав та усвідомлення того, які переваги має залучення осіб із обмеженими можливостями до участі в різноманітних галузях політичного, соціального, економічного та культурного життя нашого суспільства. Цей День також повинен надавати нового імпульсу діяльності, направленої на досягнення головної мети, яка полягає у забезпеченні повної реалізації інвалідами своїх прав людини на основі справедливості та їхньої участі у житті суспільства, як це передбачено Всесвітньою програмою дій по відношенню до інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН в 1982 році.

Україна була однією з перших держав, які відгукнулись на заклик ООН щодо щорічного проведення цієї дати та закріпили його на законодавчому рівні. Зокрема, 28 листопада 1992 року було прийняте Розпорядження Президента України «Про відзначення Міжнародного дня інвалідів в Україні», 27 листопада 1993 року – Указ Президента України «Про Міжнародний день інвалідів в Україні», 3 грудня 1998 року – Звернення Верховної Ради України з нагоди Міжнародного дня інвалідів. З метою захисту прав інвалідів в Україні були ухвалені Закони України: «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», ратифікована Конвенція ООН про права інвалідів. Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з особливими потребами, гарантування доступу до гідної освіти і робочих місць на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України.

Незважаючи на наші буденні проблеми, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й впродовж цілого року не забувати про людей з обмеженими можливостями, які живуть поруч з нами. Вони потребують реальної допомоги і уваги.


Захищаючи гідність людей із обмеженими можливостями, ми захищаємо своє людське обличчя. Тож, побажаємо людям із особливими можливостями витримки, здоров’я, оптимізму та втілення у життя їхні планів, задумів та мрій.






    «Філософ свободи» - Григорій Сковорода . Заходи до відзначення 300-чя з дня народження філософа у Їжівський  ліцеї.

3 грудня 2022 року виповнилось 300 років від дня народження видатного українського філософа, поета та педагога - Григорія Сковороди.
Учні Їжівського  ліцею разом із класними керівниками долучились до відзначення цієї велично дати в історії людства, та провели різноманітні заходи - години спілкування, альтернативні квести та вікторини, відео-доробки "Крилаті вислови від Сковороди"
І справді, в українській історії було чимало видатних постатей, мудрість яких варто б було почерпнути. Одним із таких геніальних людей є Григорій Савич Сковорода. Визначний український філософ декілька століть тому проповідував істини, які є актуальними і досі. Його афоризми - істинне джерело знань і невичерпної мудрості.
То ж плекаємо мудрість вічних українських геніїв та класиків, адже в них наша вічність та незламність!


















Всесвітній День боротьби зі СНІДом у Їжівському ліцеї

СНІД, як і ВІЛ, вважається одним із найбільш страшних явищ у світі. Щорічно, 1 грудня відзначають Всесвітній День боротьби зі СНІДом. На даний час  ситуація із захворюванням на ВІЛ та СНІД в Україні є критичною, тому надзвичайно важливим є проведення  профілактичної робота серед молодого покоління, адже саме вони є найбільш уразливою категорією.
  Учні Їжівського  ліцею разом із класними керівниками підготували і провели протягом дня ряд заходів задля популяризації та кращого засвоєння даної теми. Зокрема, вранці перед уроками кожен класний керівник почепив учням червону стрічку, на знак розуміння та підтримки людей, які живуть з даним діагнозом, переглянули відеоролик "СНІД/ВІЛ - це не вирок", провели тематичні бесіди - дискусії з даної тематики, а також кожен учасник навчального процесу долучився до  акції " Червона стрічка". Ще одним із доповнень даного дня була організація холі закладу  виставки малюнків "МИ ПРОТИ СНІДУ".
  Сподіваємось, що доклавши спільних зусиль ми зможемо  зупинити епідемію збережемо своє здоров'я та здоров'я своїх рідних та близьких нам людей.




            

           ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЄКТ #flowers4school 


Їжiвський лiцей долучився до участi у Всеукраїнському  благодійному проекті #flowers4school який спрямований на озеленення українських шкіл. Ми подали заявку і безкоштовно отримали колекцію цибулькових квітів від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України. Також наш заклад  бере участь у конкурсі "Золота цибулина -2023". 

   Символічно шефство над цим проектом отримали учні 1-4 класів які навчаються за програмою НУШ.

Учні разом з класним керівниками  підготували клумбу - перекопали і прибрали від бур'янів, зробили ямки для посадки тюльпанів, крокусів, нарцисів, гіацинтіві колективно посадили їх.

Учні і вчителі  отримали багато позитивних емоції під час підготовки ділянок ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЄКТ #flowки та висадки цибулин. 

Щиро вдячні організаторам цього важливого проєкту та усім, хто доклав зусиль, щоб наша школа навесні стала різнокольоровою від розмаїття висаджених квітів. 

Особлива подяка головному організатору благодійного проєкту - найбільшому в Україні інтернет-магазину для саду та городу https://florium.ua/ua/

Докладніше про Всеукраїнський благодійний проєкт #flowers4school  можете дізнатись тут: https://www.flowers4school.com ; Flowers4School





Акція "Простер про філософа"

Сковорода 300. 








Щороку у четверту суботу листопада в Україні, а також у світі вшановують пам’ять жертв Голодомору. Цьогоріч, 26 листопада 2022 року відзначають 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.

Щоб вшанувати та удостоїти пам'ять закатованих тими часами людей, сьогодні, у Їжівському  ліцеї проведено ряд заходів,  в яких учні  дізнавались та згадували жахливе  минуле свого українського народу.
Класні керівники разом із учнями, а також вчителі  історії  протягом дня провели уроки Скорботи та Пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933р.р. та політичних репресій.
У холі закладу було виокремлено місце із поминальним столом, де кожен мав можливість запалити свічу пам’яті, та вшанувати пам'ять закатованих голодом українців.

У суботу 26 листопада о 16:00 учні долучилися до Загальнонаціональної акції - засвітили вогонь у вікнах, як символ скорботи за загиблими, та віри у перемогу України. Також, діти долучилися до Загальнонаціональної хвилини мовчання.
Події, які відбуваються і на сьогоднішній день, показують, як важливо пам'ятати власну історію.
Голодомор 1932-1933 років – це Геноцид народу, жахлива дата в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів невинних українців. Пам'ятаємо про кожну загублену душу тих часів, та докладаємо всіх зусиль, щоб трагедія тих буремних років ні в якому разі не повторювалась, заради майбутнього, заради наших дітей.
 ПАМЯТАЄМО! СКОРБИМО! ЄДНАЄМОСЬ!







Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи у Їжівський  ліцеї відбувся ряд заходів, присвячених вшануванню патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Класними керівниками проведено  години спілкування з метою ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність  під назвами «Подвиг, що непідвладний часу», «Хто вони герої  Небесної  сотні?»,«Єдина, незалежна держава», учнями 6-Б класу виготовлено лапбук хронологічних подій даних років, проведено міні-тренінги під назвою "Гідні вчинки" та "Гідність в тобі", виготовлено тематичні пазли та оформлено малюнки учнями групи подовженого дня.

Ми щиро віримо, що в нашій країні зникнуть будь-які прояви ненависті, несправедливості, жорстокості і безсердечності. Запанує щастя і добробут під мирним та безхмарним небом!








Толерантність – це круто. Під таким девізом в Їжівському  ліцеї пройшов цікавий та інформативний день толерантності в онлайн формі.

16 листопада класні керівники  –  провели виховні заходи з учням, щоб навчити та пригадати якою повинна бути толерантна людина.

Творіть добро і пам’ятайте – ми люди! Будь толерантними!





10 листопада в Їжівському ліцеї проходило навчання  з протипожежної небезпеки за участю працівника ДСНС  Чудейської сільської ради






9 листопада день української 

                     мови та писемності

«Не говори про українську мову, говори правильно УКАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!» - під таким гаслом пройшов  День української мови в Їжівському ліцеї. У закладі на стінах розмістили приклади пізнавальних ілюстрованих правил, аби школярі мали змогу вдосконалювати свої знання з рідної мови в цікавому форматі – через малюнки з життя Лепетуна. З метою підвищення орфографічної та пунктуаційної грамотності учні та педагоги охоче приєдналися до написання радіодиктанту національної єдності.      

         Традиційно 9 листопада проводиться І етап конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому учні виявляють теоретичні знання, творчі здібності, власну позицію щодо значення мови в житті кожної людини.

         День української мови та писемності – свято, яке об'єднує серця тих, хто вболіває за долю української мови та майбутнє рідного слова. Наш ліцей сьогодні замайорів різнобарвними візерунками національної вишивки, адже кожен відчуває себе справжнім українцем, який плекає культуру, звичаї та традиції свого народу. Не випадково В.Сухомлинський казав: «Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити».

                                          





Їжівський ліцей 5-А та 5-Б клас. 
Нам звичайно, хотілося б миру в усьому світі, але, на жаль, в нашому житті таке навряд чи можливо. А тому особливо важливо те, що за наше життя і свободу є кому постояти! Велика подяка нашим воїнам-захисникам за служіння Україні та народові, за мужність і честь!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=183596637535787&id=100076563542003


В Їжівському ліцеї з 31 жовтня по 04 листопада 2022р у Їжівському ліцеї було організовано   «Кольоровий тиждень».


Кожного разу, побачивши в небі веселку, ми, як зачаровані, милуємося прекрасним творінням природи, вражаючим небесним явищем, яке привертає нашу увагу. З’являється місточок, який з’єднує землю з небом – це чарівна веселка. Це не просто гарне видовище, а й велика радість. Вона змушує посміхатися, піднімає настрій. А тому з 31 жовтня по 04 листопада 2022р у Їжівському ліцеї розпочався  «Кольоровий тиждень». Кожен день тижня був присвячений певному кольору та мав свою тематику. Відповідний колір був присутній у одязі, в елементах декору, у дитячих виробах та навчальних матеріалах. Уроки, конкурси, виставки, змагання, які проходили в рамках тижня, розвивали творчість учнів, навчали  їх бути спостережливими, кмітливими та креативними.

  Метою проведення кольорового тижня є:

  • Впровадити в практику роботи з дітьми елементи кольоротерапії, як 

  • методику покращення здоров’я за допомогою кольорів.

  • Розкрити  значення кольорів, розширити знання дітей щодо 

  • особливостей і специфіки кольорів.

  • Використати педагогічні можливості кольору для розвитку пізнавальних 

  • здібностей дітей, мовлення, мислення, пам’яті, уважності, креативності.

  • Цікаве , веселе та пізнавальне  проведення часу.

  • Сприяння  розвитку навичок рефлексії.


https://youtu.be/jH0vEKVc670







Завершився місячник бібліотек у Їжівському  ліцеї


Чи потрібно читати книги під час повномасштабної війни? Що для нас дає читання? Відповісти на ці запитання може кожен, але відповіді будуть різні. В нас зараз мало дітей, які приділяють велику увагу книзі , тому що в сучасному світі дітям легше користуватися Інтернет-послугами.  Інтернет своїм користувачам допомагає швидкий доступ у знаходженні потрібної інформації  (для виконання контрольних робіт, домашніх завдань з різних предметів та ін.).

         Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - це можливість показати дітям цінність книги, та важливість її читання. Протягом місяця проходили різні  бібліотечні заходи (бібліотечні уроки, індивідуальні бесіди і ін.), де учні мали змогу дізнатись та усвідомити про цінність книги, її важливе значення для кожного з нас.





Чекаємо наших учнів у шкільній бібліотеці, яка завжди радо зустрічає їх.









День захисника України – це свято народу. Це свято України! 

 



  14 жовтня в Україні відзначається  День захисників та захисниць України, 80-та  річниця створення УПА та День українського козацтва.


Україна вшановує  своїх оборонців та згадує  загиблих унаслідок російської агресії. Це свято – пам’ять про  синів і дочок тих, хто віддав своє життя за свободу Батьківщини, за Вашу з нами свободу і незалежність. 

 Зважаючи на події, які відбуваються в країні, ліцеїсти виявили активну громадянську позицію, мистецькі здібності, зобразили глибину патріотичних почуттів, принесли біль втрати, страху і водночас гордості за синів України крізь призму ще дитячої свідомості у віршах присвячених даній тематиці .

 Низькій уклін та щира подяка захисникам рідної землі, які наразі відстоюють її незалежність. Цей день - 14 жовтня не буде звичайним «червоним» днем у календарі, а стане  одним з найбільших державних свят, святом нескорених. Бо попри всі негаразди дух українського народу ніколи не вдається зламати жодному з ворогів.





Увага! Їжівський  ліцей в період з 10 по 14 жовтня працює в ДИСТАНЦІЙНОМУ форматі

 
Відповідно до Законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), указу Президента України від 24.02.2022 № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій», листа Міністерства освіти і науки України від 10.10.2022 року № 1/11870-22, наказу Чернівецької обласної військової адміністрації від 10.10.2022 № 143 «Про призупинення очного/змішаного навчання у закладах освіти Чернівецької області», наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації від 10.10.2022 №222 «Про призупинення очного/змішаного навчання у закладах освіти Чернівецької області», на виконання наказу управління освіти Чернівецької міської ради від 10.10.2022 р. №267 «Про призупинення очного/змішаного навчання у закладах освіти Чернівецької міської територіальної громади», враховуючи ухвалене рішення педагогічної ради №1 від 31.08.2022 р., на підставі наказу МОН від 25.04.2013 р. №466 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», у зв’язку із масовими ракетними ударами по території України, з метою максимального  убезпечення всіх учасників освітнього процесу та з метою збереження їх життя та здоров’я, наказом від 10.10.22 р. №138/ОД по Їжівському ліцею призупинено організацію освітнього процесу за ОЧНОЮ формою навчання та в період з 10 по 14 жовтня (включно) 2022 року освітній процес в закладі проводитимиться з використанням технологій ДИСТАНЦІЙНОГО навчання.



Відзначення Всесвітнього дня тварин найменшими учнями  Їжівського ліцею 




Сьогодні 4 жовтня - у світі відзначають Всесвітній день тварин, міжнародний день спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту.

Так, учні першого  1-А- класу нашого ліцею не можуть стояти осторонь, тому разом із класним  керівником  -  Луган Віолета Василівна   долучились до всесвітньої акції "Твори добро" та організували фото-виставку домашніх тварин.

Акція ще раз нагадала про те, що приручених звіряток необхідно кожній людині сприймати виключно як друзів, підопічних, членів своєї сім'ї, але не як об'єкт розваг.

Пам'ятайте, що всім братам нашим меншим потрібна турбота, ласка і ваша любов.



1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день людей похилого віку — свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших – одна з головних цінностей людської моралі. Саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей, призначивши його на перший день жовтня.

День літньої людини — це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів, день, коли ми віддаємо їм свою любов і повагу.

Цей день — не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими та милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, зв’язку та розуміння поколінь.

Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років. Скидати з рахунків людину, яка досягла певного солідного віку, абсолютно негуманно. Літній вік людини зовсім не означає, що вона вже на багато що не здатна, якраз навпаки: те, що може літня людина, рідко здатна зробити більш молода, і мова йде зовсім не про сили та енергію, яка властива молодому поколінню, а про досвід і терпіння, наполегливість та здатность досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, які присутні в більшості літніх людей.

Поки ми молоді, старість вбачається нам такою далекою і навіть неможливою. Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але… Роки минають швидко і в якусь мить людина починає розуміти, що вона поповнює ряди бабусь та дідусів. З роками багато хто з них відчув усю серйозність, чи, навпаки марність життя.

Пам'ятаймо і надалі про свій борг перед ветеранами та людьми поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу й турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності

ІНФОРМАЦІЯ

про проведену роботу щодо відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана Васильківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 7 Київської області

1. Бесіда "Поважай літніх людей" – 1 – 3 класи;

2. Конкурс малюнків "Яке коріння, таке і насіння" – 6 – 8 класи;

3. Конкурс на краще родовідне дерево – 1 – 11 класи;

4. Привітання вчителів – ветеранів педагогічної ниви – учнівське самоврядування;

5. Сторінками літопису школи (перегляд фото та відеоматеріалів про педагогів – ветеранів школи);

6. Оформлення інформаційного куточку до Дня людей похилого віку – 

7. Акція Милосердя (допомога ветеранам війни та праці, жителям мікрорайону);

8. Виховні години до Дня людей похилого віку – 1 – 11 класи.

Привітання учнями ліцею вчителів пенсіонерів  з Днем працівника освіти:






Привітання працівників освіти від учнів 11-х класів Іжівського  ліцею.





Вітаємо наших улюблених вчителів, чудових людей, які присвятили свою роботу, все своє життя, подарували всім не тільки знання, а й свою любов. Ваша робота – це не просто праця – це справжнісіньке покликання, до якого потрібно підходити тільки з відкритим серцем і всією добротою душі. Дякую вам за ваше душевне тепло, за мудрість, за чесність і велике терпіння. Бажаємо вам щастя і здоров'я, незгасного запалу і пристрасті у вашій роботі, щоб ви виховали ще не одне гідне, розумне та освічене покоління. З Днем вчителя!

Щороку у першу неділю жовтня відзначають День працівника освіти.

За покликом серця ви, педагоги, обрали благородну, потрібну і дуже відповідальну професію.

Незабутню зустріч для вчителів організували учні 11-х класів (класні керівники Суховерська М.Д.,  Логін Л.І.) Дев’ятикласники зустріли вчителів на вході до закладу теплими словами ..

Родзинкою зустрічі був гороскоп передбачень на навчальний рік.


Вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру ліцеїстами Їжівського ліцею



   

Цієї осені відзначаються роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр, вчинених нацистами у 1941–1943 роках.
Нині свідомі громадяни всього світу схиляють голови перед пам’яттю невинних жертв Бабиного Яру – розстріляних українців, київських євреїв й інших народів і національностей, що не вписувалися своїм існуванням у фашистську ідеологію.
На знак пам’яті трагедії, що сталась у Бабиному Яру, 29 вересня у Їжівському  ліцеї було проведено заходи: класними керівниками – години спілкування «Бабин Яр: точка пам’яті», де вчителями було висвітлено осередок трагедії Бабиного Яру, його вплив на майбутнє людства; в холі закладу учителями історії – Іонашку О.В. та Іонашку М.І.  оформлено тематичний банер, де всі охочі мали змогу ознайомитись із історичними фактами трагедії; ліцеїсти – початківці оформили дерево пам'яті на вітках якого причепили метеликів пам'яті.
А ми повинні, як обов’язок свідомого громадянина, пам’ятати історію, аби не повторити її. Це і є великий суспільний дар мислячої спільноти.


"Мир - це не все, але все без миру це ніщо". Відзначення дня миру у Їжівському ліцей

       


     
Кожен з нас хоче жити спокійно, жити в своїй країні під мирним небом. Адже через війну гине велична кількість людей, руйнуються їхні будинки, руйнується їхнє життя, саме тому кожного року 21 вересня відзначають Міжнародний день миру, як день відмови від насильства та глобального припинення вогню. 

Для нас, українців, це свято є особливо трепетним, адже на фоні теперішніх подій, боротьби України проти російської агресії, кожен з нас зрозумів значимість слова "МИР". 

Учні Їжівського ліцею долучилися до циклу заходів присвячених Міжнародному дню миру. Класні керівники провели тематичні бесіди, демонстрували учням презентації та відео на дану тематику. Також виготовили голубів, як символів миру і духовного розвитку нації та написали, що для них означає МИР.

Кожен дитячий голуб - це своєрідне послання, в якому діти висловлюють сподівання зберегти мир та спокій в Україні, це подяка нашим воїнам, сильним захисникам нашої землі за можливість щодня прокидатися і бачити сонце.

Миру всім нам!


                                                                                                                                                 Конкурс!!!  

Про проведення огляду-конкурсу щодо облаштування найкреативнішого простору в укритті закладу освіти


Щороку в Їжівському ліцеї  проводиться Олімпійський тиждень. Мета Олімпійського  тижня-навчити школярів цінувати власне здоров’я, виховувати в них потребу в постійній руховій активності, у зміцнення здоров'я, залучити до активних занять фізичною культурою та спортом у школі.

До проведення заходів долучилися не лише вчителі фізичної культури, а й усі вчителі  ліцею.

















Затверджено:

Директор ліцею

_______О.В. Іонашку

ПЛАН

проведення місячника безпеки дорожнього руху

«Увага, діти на дорозі!»

з 25.08 по 30.09. 2021 н. р.

з/п

Назва заходу

Клас

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1.

Поновити схему безпечного маршруту руху дітей до ліцею та з ліцею «Мій шлях зі школи до дому».

-

До 1 вересня

Дирекція ліцею


2.

Провести тематичні виховні години за темою “Знай та вивчай правила дорожнього руху»

1-11

Протягом місяця

Класні керівники 1-11 класів


3.

Посприяти створенню пішохідного переходу біля ліцею

-

Протягом місяця

Дирекція ліцею


4.

Провести виставку малюнків за темами «Правила дорожнього руху – твоя безпека»»

1-7

Протягом місячника

Вчитель малювання

Класні керівники

1-4 класів


5.

Провести конкурс на кращу учнівську презентацію з безпеки дорожнього руху

7-11

16 по 20 вересня

Пед. орг., голова учнівського самоврядування,


6.

Провести гру-розвагу «Твій товариш -світлофор»

2-4

23 вересня

ЗДВР

Пед. орг.


7.

Підготувати виставку літератури з правил дорожнього руху

5-9

Протягом місячника

Бібліотекар


8.

Обговорення батьківських зборів з питання за темою «Безпека дорожнього руху»

1-11

Протягом місячника

Класні керівники


9.

Провести єдиний урок з безпеки дорожнього руху, залучати до нього представників Управління Національної поліції

1-11

24 вересня

Класні керівники


10.

Організувати перегляд навчальних фільмів з безпеки дорожнього руху

1-11

Протягом місячника

Вчитель з основ безпеки життєдіяльності.


11.

Висвітлити матеріали про виконання плану місячника на веб сайті ліцею

В кінці місяця

30.09

Пед. орг.








  Сьогодні в усіх школах України пролунав перший дзвоник. Для когось він звучав дистанційно, а для когось – очно. Традиційно щороку всі учні Їжівському ліцею зустрічалися на урочистій лінійці, але у 2022/2023 навчальному році кожен класний керівник організував свято для дітей у їхньому рідному приміщенні. У зв’язку з подіями у нашій державі на першому уроці кожен вчитель приділив особливу увагу національно-патріотичному вихованню учнів. Ліцеїсти поглибили свої знання про Україну, сильних та незламних її захисників, добрих, щедрих волонтерів та віддали шану всім полеглим у цій кривавій війні. Також на третьому уроці учні разом із вчителями провели загальношкільну евакуацію.


Любі вчителі, бажаю щоб у новому навчальному році ваш шлях був осяяний сонцем, небо було чистим і блакитним, здоров'я - міцним, а енергія ніколи не закінчувалась. Найщиріші вітання вам, дорогі колеги! З 1-м вересня і Днем знань!

Їжівскому  ліцеї в період з 01 по 10 серпня 2022 р. вивчалася думка батьків щодо бажаних форм навчання в закладі

У Їжівскому  ліцеї в період з 01 по 10 серпня 2022 р. вивчалася думка батьків щодо бажаних форм навчання в закладі з 01 вересня 2022 р. Загалом взяли участь в опитуванні  батькі, які представляють учнів, що складає 85 % від загальної кількості учнів закладу. ОЧНО виявили бажання навчатися 75,8% опитаних батьків, а ДИСТАНЦІЙНО - 25,2% загальної кількості опитаних. Отже, враховуючи думку замовників освітніх послуг - батьків, Їжівський ліцей продовжує підготовку до 2022/2023 н.р. в ОЧНОМУ форматі




Немає коментарів:

Дописати коментар

 Тиждень природничих наук